66900058 - 021

 

شماره تلگرام : 09362048289

22 مرداد

آلدهیدها و کتونها

آلدهیدها و کتونها با معرف 2 و 4 – دی نیترو فنیل هیدرازین تشکیل رسوب نارنجی تا قرمز می دهند . این آزمون برای شناسایی آلدهید ها و کتون ها از سایر ترکیبات مورد استفاده قرار می گیرد . چنانچه آلدهید یا کتون مورد آزمایش به صورت انون باشد در این صورت رنگ رسوب به سمت قرمز گرایش پیدا خواهد کرد.

24 مرداد

آلفا متیل استایرن

آلفا متیل استایرن یا آلفا-متیل‌استیرن به انگلیسی Alpha-Methylstyrene یک ترکیب شیمیایی با فرمول مولکولی C9H10 و شناسه پاب‌کم ۷۴۰۷ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است.

24 مرداد

دی‌کلرومتان

دی‌کلرومتان به انگلیسی Dichloromethane با فرمول شیمیایی CH۲Cl۲ و شکل ظاهری مایع بی‌رنگ ، یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۶۳۴۴ است. جرم مولی دی‌کلرومتان 84.93 g/mol می‌باشد.

24 مرداد

بوتيل اكريلات

بوتيل اكريلات به انگلیسی Butyl acrylate با فرمول شیمیایی C7H12O2 یک مونومر اکریلیکی است که به صورت مایعی شفاف است. از جمله خواص بوتيل اكريلات مقاومت در برابر شکست و الاستیسیته بالای آن می باشد و مایع بی رنگ روشن با بوی مشخص تیزمی باشد و به مقدار کمی در آب قابل حل و کمی چگال تر از آب است، نقطه اشتعال بوتيل اكريلات 105 درجه فارنهایت است و تراکم آن 7.5 £ / گالن است.

24 مرداد

کلرید آمونیوم

آمونیوم کلرید Ammonium chloride یا نشادر با نامهای مترادف کلرید آمونیوم ، آمونیوم کلراید ، نمک آمونیاکی و کلرور آمونیوم با فرمول شیمیایی NH4Cl یک ترکیب غیر آلی است. نمک سفید بلوری با قابلیت بالای حل شدن در آب، محلول آمونیوم کلرید یک اسید ملایم است. فرم طبیعی و معدنی آن سال آمونیاک نام دارد.

12 تیر

پلی ونیل الکل

پلی ونیل الکل به انگلیسی poly vinyl alcohol یک پلیمر سنتزی محلول در آب و به صورت پودر سفید رنگ یا کرم قابل ذوب می باشد که در دمای 230 درجه سانتی گراد تجزیه می شود. پلی وینیل الکل از یک خاصیت بسیار جذاب برخوردار است و آن، قابلیت تجزیه بیولوژیکی است.

24 مرداد

اسید سالیسیلیک یا سالیسیلیک اسید به انگلیسی Salicylic acid یکی از اسیدهای طبیعی و آلی است که از اسید بتا هیدروکسی استخراج شد از اسید بتا هیدروکسی در درختان بید یافت می شود و یک ترکیب کاملا مفید برای مراقبت انواع پوست می باشد. همچنین سالیسیلیک اسید به وسیله آمینواسیدی به نام فنیل‌آلانین به صورت زیستی سنتز می‌شود. روش زیر که به روش کولبه-شمت معروف است نیز راه ساختن تجاری این ماده‌است.

24 مرداد

بنزیل الکل

بنزیل الکل به انگلیسی Benzyl alcohol با فرمول مولکولی C7H8O است که یک ترکیب شیمیایی است.

24 مرداد

ایمیدازول

ایمیدازول به انگلیسی Imidazole با فرمول شیمیایی C۳H۴N۲ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۹۵ است. که جرم مولی آن ۶۸٫۰۷۷ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، جامد زرد کمرنگ یا سفید است.

24 مرداد

کمپانی مرک آلمان

شرکت مِرک آلمان به آلمانی Merck KGaA از نوع شرکت سهامی عام شرکت مختلط بنا نهاده شده از سال ۱۶۶۸ ، شرکت دارویی مرک یک شرکت تولیدکنندهٔ مواد شیمیایی و دارویی در کشور آلمان است. بنیانگذاران شرکت مرک Friedrich Jacob Merck می باشد.