66900058 - 021

 

ویژه پاسخگویی در تلگرام : 09362048289

04 ارديبهشت

هیدروکسی‌متیل‌فورفورال

هیدروکسی‌متیل‌فورفورال (Hydroxymethylfurfural) با فرمول شیمیایی C۶H۶O۳یک ترکیب شیمیایی است.

هیدروکسی متیل فورفورال را می توان ازقندها تولید کرد همچنین این ماده را از رطوبت زدایی فروکتوز به دست می آورند.

06 بهمن

روش تهیه سود سوزآور

سود پرک یا سود سوزآور در روش صنعتی به شکل مایع شفاف و خورنده تولید میشود و در ظرفی خاص با شرایط ویژه ایی نگهداری میشود.اگر بخواهیم سود سوزآور را تولید نماییم باید سود مایع با خلوص 50 درصد را در ظرفی خواص نگهداری کنیم سپس آن را به روش شیمیایی تغلیظ می کنیم که نتیجه آن تولید سود پرک از سود مایع و یا همان تولید سود کاستیک جامد با خلوص حداکثر 99 درصد است.

24 دی

بی‌کربنات آمونیوم چیست؟

بی‌کربنات آمونیوم (به انگلیسی: Ammonium bicarbonate) یک ترکیب شیمیایی است که جرم مولی آن 79.056 g/mol و همچنین فرمول شیمیایی NH4 HCO3 می‌باشد. بی‌کربنات آمونیوم پودری است سفید رنگ یا بی رنگ که در آب حل می شود ولی در الکل یا استون غیر قابل حل است.

21 آذر

تفاوت کربنات سدیم سبک و سنگین

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که به دنبال تفاوت کربنات سدیم هستید تا انتهای مقاله با ما باشید تا با تفاوت کربنات سدیم سبک و سنگین به خوبی آشنا شوید.

25 مهر

بنزآلدهید

بنزآلدهید یا بنزآلدئید با فرمول شیمیایی C7H6O یک ترکیب شیمیایی از حلقهٔ بنزنی است که یک هیدروژن آن با یک آلدهید جایگزین شده است . بنزآلدهید بنزالدهید در دمای اتاق مایعی بی رنگ با بویی مثل بوی بادام زمینی است.

20 مهر

اتیل بوتیرات یا اتیل بوتانوآت به انگلیسی Ethyl butyrate است ، اتیل بوتیرات یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۷۶۲ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است و بویی شبیه به بوی آناناس دارد.

20 مهر

روش تهیه کاستیک سودا یا سود مایع با استفاده جوش شیرین طی چهار مرحله صورت می گیرد البته تولید سود مایع یا همان سود سوز آور در صنعت دارای روش های استانداردی است که هم خلوص آن مشخص باشد و هم به مقدار زیاد و در اشل صنعتی تولید شود.

06 مهر

فنل فتالئین (فنول فتالئین ) به انگلیسی Phenolphthalein یا فنل فتالین پودری ریزدانهٔ و سفیدرنگ و یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C20H14O4 با چهار گونه مولکول مختلف است.

31 شهریور

فنیل‌هیدرازین به انگلیسی Phenylhydrazine با فرمول شیمیایی C۶H۸N۲ می باشد ، فنیل‌هیدرازین یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۵۱۶ با جرم مولی آن ۱۰۸٫۱۴ g/mol می‌باشد.

16 شهریور

کاربرد سود پرک

سود پرک (سود کاستیک، هیدروکسید سدیم، سود سوز آور ) یک ماده قلیایی قوی است و دارای خاصیت واکنش پذیری بالایی می باشد بنابراین استفاده بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارد. سود پرک واکنشگری سریع و ماده قلیایی نسبت به سایر مواد بازی می باشد. این ماده به صورت محلول در آب دارای ثبات بیشتری بوده و در حالت محلول می تواند ذخیره یا منتقل شود.