66900058 - 021

مقالات

 

شماره تلگرام : 09362048289

20 آذر

تفاوت کربنات سدیم سبک و سنگین

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که به دنبال تفاوت کربنات سدیم هستید تا انتهای مقاله با ما باشید تا با تفاوت کربنات سدیم سبک و سنگین به خوبی آشنا شوید.

25 مهر

بنزآلدهید

بنزآلدهید یا بنزآلدئید با فرمول شیمیایی C7H6O یک ترکیب شیمیایی از حلقهٔ بنزنی است که یک هیدروژن آن با یک آلدهید جایگزین شده است . بنزآلدهید بنزالدهید در دمای اتاق مایعی بی رنگ با بویی مثل بوی بادام زمینی است.

20 مهر

اتیل بوتیرات یا اتیل بوتانوآت به انگلیسی Ethyl butyrate است ، اتیل بوتیرات یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۷۶۲ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است و بویی شبیه به بوی آناناس دارد.

20 مهر

روش تهیه کاستیک سودا یا سود مایع با استفاده جوش شیرین طی چهار مرحله صورت می گیرد البته تولید سود مایع یا همان سود سوز آور در صنعت دارای روش های استانداردی است که هم خلوص آن مشخص باشد و هم به مقدار زیاد و در اشل صنعتی تولید شود.

06 مهر

فنل فتالئین (فنول فتالئین ) به انگلیسی Phenolphthalein یا فنل فتالین پودری ریزدانهٔ و سفیدرنگ و یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C20H14O4 با چهار گونه مولکول مختلف است.

31 شهریور

فنیل‌هیدرازین به انگلیسی Phenylhydrazine با فرمول شیمیایی C۶H۸N۲ می باشد ، فنیل‌هیدرازین یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۵۱۶ با جرم مولی آن ۱۰۸٫۱۴ g/mol می‌باشد.

16 شهریور

کاربرد سود پرک

سود پرک (سود کاستیک، هیدروکسید سدیم، سود سوز آور ) یک ماده قلیایی قوی است و دارای خاصیت واکنش پذیری بالایی می باشد بنابراین استفاده بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارد. سود پرک واکنشگری سریع و ماده قلیایی نسبت به سایر مواد بازی می باشد. این ماده به صورت محلول در آب دارای ثبات بیشتری بوده و در حالت محلول می تواند ذخیره یا منتقل شود.

12 شهریور

سود سوزآور با نام سدیم هیدروکسید(Sodium hydroxide) یا کاستیک سودا و یا سود پرک با فرمول شیمیایی NaOH می باشد سود سوزآور ماده‌ای جامد و سفیدرنگ دمای ذوب ۳۱۸ درجه سلسیوس می باشد .

سود سوز آور، به سهولت می‌تواند رطوبت هوا را جذب نماید و به همین دلیل، باید هنگام حمل و نقل، تحت پوشش‌های حفاظتی لازم قرار گیرد.

05 شهریور

تولید سود مایع

تولید سود مایع به روش تجزیه است که برای تامین سدیم از نمک استفاده می شود. بنابراین مهم ترین محصول جانبی در این فرایند ، گاز کلر است که در حجم زیاد تولید می گردد. پس از تولید سود مایع کاستیک ، آن را به وسیله تانکر های خاصی به کارخانه تولید سود پرک منقل می کنند تا در پروسه تولید قرار گیرد.

27 شهریور

آلدهیدها و کتونها

آلدهیدها و کتونها با معرف 2 و 4 – دی نیترو فنیل هیدرازین تشکیل رسوب نارنجی تا قرمز می دهند . این آزمون برای شناسایی آلدهید ها و کتون ها از سایر ترکیبات مورد استفاده قرار می گیرد . چنانچه آلدهید یا کتون مورد آزمایش به صورت انون باشد در این صورت رنگ رسوب به سمت قرمز گرایش پیدا خواهد کرد.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار وبسایت در ایمیل خود به صورت رایگان در خبرنامه ما عضو شوید