66900058 - 021

مقالات

 

24 تیر

بوتيل اكريلات

بوتيل اكريلات به انگلیسی Butyl acrylate با فرمول شیمیایی C7H12O2 یک مونومر اکریلیکی است که به صورت مایعی شفاف است. از جمله خواص بوتيل اكريلات مقاومت در برابر شکست و الاستیسیته بالای آن می باشد و مایع بی رنگ روشن با بوی مشخص تیزمی باشد و به مقدار کمی در آب قابل حل و کمی چگال تر از آب است، نقطه اشتعال بوتيل اكريلات 105 درجه فارنهایت است و تراکم آن 7.5 £ / گالن است.

20 تیر

کلرید آمونیوم

آمونیوم کلرید Ammonium chloride یا نشادر با نامهای مترادف کلرید آمونیوم ، آمونیوم کلراید ، نمک آمونیاکی و کلرور آمونیوم با فرمول شیمیایی NH4Cl یک ترکیب غیر آلی است. نمک سفید بلوری با قابلیت بالای حل شدن در آب، محلول آمونیوم کلرید یک اسید ملایم است. فرم طبیعی و معدنی آن سال آمونیاک نام دارد.

12 تیر

پلی ونیل الکل

پلی ونیل الکل به انگلیسی poly vinyl alcohol یک پلیمر سنتزی محلول در آب و به صورت پودر سفید رنگ یا کرم قابل ذوب می باشد که در دمای 230 درجه سانتی گراد تجزیه می شود. پلی وینیل الکل از یک خاصیت بسیار جذاب برخوردار است و آن، قابلیت تجزیه بیولوژیکی است.

09 تیر

اسید سالیسیلیک یا سالیسیلیک اسید به انگلیسی Salicylic acid یکی از اسیدهای طبیعی و آلی است که از اسید بتا هیدروکسی استخراج شد از اسید بتا هیدروکسی در درختان بید یافت می شود و یک ترکیب کاملا مفید برای مراقبت انواع پوست می باشد. همچنین سالیسیلیک اسید به وسیله آمینواسیدی به نام فنیل‌آلانین به صورت زیستی سنتز می‌شود. روش زیر که به روش کولبه-شمت معروف است نیز راه ساختن تجاری این ماده‌است.

03 تیر

بنزیل الکل

بنزیل الکل به انگلیسی Benzyl alcohol با فرمول مولکولی C7H8O است که یک ترکیب شیمیایی است.

30 خرداد

ایمیدازول

ایمیدازول به انگلیسی Imidazole با فرمول شیمیایی C۳H۴N۲ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۹۵ است. که جرم مولی آن ۶۸٫۰۷۷ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، جامد زرد کمرنگ یا سفید است.

28 خرداد

کمپانی مرک آلمان

شرکت مِرک آلمان به آلمانی Merck KGaA از نوع شرکت سهامی عام شرکت مختلط بنا نهاده شده از سال ۱۶۶۸ ، شرکت دارویی مرک یک شرکت تولیدکنندهٔ مواد شیمیایی و دارویی در کشور آلمان است. بنیانگذاران شرکت مرک Friedrich Jacob Merck می باشد.

26 خرداد

سدیم بی کربنات

بی‌کربنات سدیم یا جوش شیرین با فرمول NaHCO۳ یکی از نمکهای سدیم در ترکیب با کربنیک اسید است که تنها یک هیدروژن اسیدی این ترکیب با سدیم جایگزین شده‌است. این ترکیب، بی‌بو و بی‌طعم است که کمی دارای خاصیت بازی است و به صورت پودر سپید یا بلورین است. بی‌کربنات جاذب رطوبت و بوگیر است.

21 خرداد

۱-هگزن به انگلیسی 1-Hexene با فرمول شیمیایی C6H12 یک ترکیب شیمیایی است؛ که جرم مولی آن ۸۴٫۱۶۰۸ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است.

20 خرداد

MEJAدر سال 1962به عنوان یک ترکیب فرار از گل یاس استخراج شد.کاربرد این هورمون در پس از برداشت می تواند سیستم دفاعی گیاه را فعال کند و از اختلالات پس از برداشت در یک سری از محصولات باغبانی جلوگیری کند. پس از کشف واستخراج متیل جاسمونات از گل یاس، اسید جاسمونات از قارچ بیماریزایLasiodiplodia theobremea استخراج شد. همچنین فعالیت های بیولوژیکی متیل جاسمونات از درمنه نزدیک به ده سال بعد گزارش شد.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار وبسایت در ایمیل خود به صورت رایگان در خبرنامه ما عضو شوید