66900058 - 021

مقالات

 

14 آبان

پارافیلم ( به انگلیسی ( Parafilmپلاستیک قابل انعطاف پذیر، مقاوم در برابر رطوبت می باشد ، پلاستیک انعطاف پذیر مقاوم در برابر گرما برای انواع مختلفی از برنامه های کاربردی بالینی و صنعتی، عموما برای سال ها در زمینه های علمی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است.

 بیشتر از آن برای مهروموم کردن یا محافظت از ظروفی نظیر بالن ها و یا کووت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این یک پوشش با سرعت بالا در استفاده و از نظر اقتصادی پارافیلم بمیس مقرون به صرفه می باشد.

 

Parafilm M is a plastic paraffin film with a paper backing produced by Bemis NA, based in Neenah, WI primarily used in laboratories. It is commonly used for sealing or protecting vessels

کاربرد پارافیلم در آزمایشگاه :

پارافیلم برای آزمایشگاه های علمی ایده آل است چون یک فیلم خود مهر و مومی و ترمو پلاستیک است. میزان از دست دادن مایعات را در حد حداقل نگه می دارد.

پارافیلم در آزمایشگاه برای حفاظت و حفظ محتوای لوله ها ، بالن ها و پتری دیش ها عالی است.

ویژگی های بی همتای این فیلم باعث می شود که حول شکل های غیر عادی و سطوح حلقوی حتی قرار بگیرد. پارافیلم را می توان سه تا 4 برابر طول اولیه اش قبل از این که بشکند کش داد.

 

کاربرد های آزمایشگاهی در زمینه ی میکروسکوپ الکترونی عبوری :

پارافیلم سطح آب گریز بی نظیری را برای انتقال مقادیر اندکی از معرف ( عامل ) های شیمیایی به یک گرید ( شبکه ) میکروسکوپ الکترونی عبوری فراهم می کند. ریختن یک قطره معرف به داخل سطح پارافیلم، یک قطره ی مایع مهره مانند عالی که پخش نمی شود به وجود می آورد که بر روی آن می توان یک گرید را قرار داد به طوری که مایع را لمس کند و بدین وسیله مقدار کنترل شده ای از مایع توسط آن برداشته شود.

استفاده از پارافیلم به ویژه زمانی مفید است که معرف های گران دخیل هستند. از آن هم چنین می توان برای برداشتن گرید های شناور و سطوح مایعی محکم استفاده کرد.

 

کاربرد پارفیلم در بیمارستان ها :

پارافیلم در تمامی آزمایشگاه های بیمارستانی و نواحی نگهداری از وسایل پزشکی کاربرد دارد. می شود از آن به عنوان یک سینی و پوشاننده ی طبفات برای جلوگیری از لیز خوردن و شکستن بطری ها ، ظروف و ابزار آلات استفاده کرد.

پارافیلم را می توان با استفاده از تکنیک های تابشی یا پراکسید هیدروژن استریل کرد. پارافیلم در شکل دریافت شده اش استریل در نظر گرفته نمی شود.

 

توضیحات یک شرکت تولید کننده پارافیلم :

مناسب برای جلوگیری از آلودگی ، تبخیر و یا ریختن نمونه های آزمایشگاهی

قابلیت انعطاف پذیری زیاد ، چسبیدن به تمامی سطوح و حتی نا صاف ترین شکل ظرفها را میسر می سازد .

محصول انحصاری شرکت American National Can Co

قابلیت کشیده شدن از طول و عرض به مقدار 200 درصد اندازه سطح اولیه

عاری از plasticizers

تشکیل شده است از polyolefin ها و موم های پارافین

مقاوم در برابر محلولهای نمکی، اسیدهای غیر آلی و محلولهای قلیایی

مطابقت با استاندارد FDA (در صورت استفاده در دمای زیر 55 درجه سانتیگراد و رعایت اصول GMP)

موجود بصورت رولهای با طول 38 متر و عرض 10 سانتیمتر

 

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

نظر دادن