66900058 - 021

مقالات

 

17 آبان

آمونیوم استات (به انگلیسی: Ammonium acetate) با فرمول شیمیایی C۲H۳O۲NH۴ یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۷۷٫۰۸۲۵ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، بلورهای جامد سفید است.

 

از استات ها نیز در تولید پلیمرها استفاده می شود. از استات ها نیز در تولید پلیمرها استفاده می شود. از استات ها در طبیعت در زیست شیمی هم استفاده شده است. برای نمونه اسیدهای چرب از ارتباط میان واحدهای C2 گرفته شده از استات تولید می شود.

خصوصیات :

فرمول مولکولی :  C2H3O2NH4

جرم مولی :          77.0825 g/mol

شکل ظاهری :      white solid crystals

deliquescent

چگالی :  1.17 g/cm3[۱]

دمای ذوب :         ۱۱۴ درجه سلسیوس (۲۳۷ درجه فارنهایت; ۳۸۷ کلوین)

دمای جوش :        ‎decomposes

انحلال‌پذیری در آب            148 g/100 ml (4 °C)

انحلال‌پذیری در methanol             7.89 g/100 mL (15 °C)

 

 

Ammonium acetate

Chemical compound

Ammonium acetate, also known as spirit of Mindererus in aqueous solution, is a chemical compound with the formula NH₄CH₃CO₂. It is a white, hygroscopic solid and can be derived from the reaction of ammonia and acetic acid. Wikipedia

Formula: C2H7NO2

Molar mass: 77.0825 g/mol

IUPAC ID: Ammonium ethanoate

Density: 1.17 g/cm³

Melting point: 114 °C

Soluble in: Water, Methanol

آمونیوم استات را می توان از اسید استیک بدست آورد. آمونیوم استات در برگیرنده سه ماده باشد : نمک ها، استرها و آنیونی که در یک محلول می توان آن را پیدا کرد.

کاربرد و موارد مصرف استات آمونیوم :

از نمک استات های مهم و پرکاربرد می توان استات آلومینیوم را نام برد که در رنگرزی کاربرد دارد، آمونیوم استات که ماده سازنده استامید است و پتاسیم استات که در ساخت داروهای ادرار آور مورد استفاده قرار می گیرد. هر سه این نمک ها بی رنگ اند و در آب به آسانی حل می شوند.

 

نظر دادن