66900058 - 021

 پاسخگویی"سریع" در تلگرام و واتس آپ :

 09362048289

مقالات

04 مهر

کلروفرم (Chloroform) یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی CHCl3 است که بخار آن سمی اعتیادآور و تنفس طولانی آن کشنده‌است.

 کلروفرم مایع بی رنگی است که توسط سه محقق به صورت جداگانه کشف شد.

کلروفرم یکی از خطرناکترین هیدروکرین‌های کلردار فرّار است. تنفس، بلع و تماس آن با پوست زیان‌آور است ممکن است سبب بیهوشی، فلج دستگاه تنفسی، توقف ضربان قلب و مرگ دیر رس به علت ضایعات کبدی و کلیوی شود.

در تماس حاد با کلروفرم علائمی مانند سر درد، تهوع، احساس مستی، خستگی، گیجی، اضطراب، التهاب، بیهوشی، افت تنفسی، انجماد و مرگ در حالت بیهوشی( مرگ ممکن است در اثر فلج شدن دستگاه تنفسی یا از کار افتادن قلب باشد) مشاهده می شود.

خصوصیات کلروفرم :

فرمول مولکولی :   CHCl3

جرم مولی  :          ۱۱۹٫۳۸ g mol−1

شکل ظاهری  :     Colorless liquid

چگالی  :  1.483 g/cm3

دمای ذوب   :        −۶۳٫۵ درجه سلسیوس (−۸۲٫۳ درجه فارنهایت; ۲۰۹٫۷ کلوین)

دمای جوش    : 61.2 °C, 334 K, 142 °F

انحلال‌پذیری در آب    :        0.8 g/100 mL (20 °C)

ضریب شکست (nD)     :     1.4459

Chloroform

Chemical compound

Description

Chloroform, or trichloromethane, is an organic compound with formula CHCl₃. It is a colorless, sweet-smelling, dense liquid that is produced on a large scale as a precursor to PTFE. It is also a precursor to various refrigerants. It is one of the four chloromethanes and a trihalomethane. Wikipedia

Formula: CHCl3

Density: 1.49 g/cm³

Boiling point: 61.2 °C

Molar mass: 119.38 g/mol

IUPAC ID: Trichloromethane

Melting point: -63.5 °C

 

کاربرد کلروفرم :

در گذشته از کلرو فرم به عنوان ماده بیهوش‌کننده بیمار در اتاق عمل استفاده می‌شد. از این ماده هزاران تن در صنایع یخچال‌سازی و ساخت تفلون تولید و در طبیعت رها می‌شود.همچنین برای تهیه فلوروکربن 22سروکننده، چاشنی و تهیه تترافلورواتیلن و پلی تترافلورواتیلن و سایر مواد شیمیایی به کار برده می‌شود. همچنین به عنوان حلال، تهیه عصاره، حشره کش، مواد نگهدارنده و شیرین‌کننده محصولات داروئی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش کلروفرم :

شرکت مینا تجهیز آریا به عنوان نمایندگی مرک فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش کلروفرم با کیفیت عالی، قیمت مناسب و در مقادیر دلخواه به مشتریان می باشد. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان بوده و به صورت مایعی عرضه می گردد.

 

 

نظر دادن