66900058 - 021

مقالات

 

ویژه پاسخگویی در تلگرام : 09362048289

امیدو بلک ۱۰بی یک ترکیب شیمیایی با نام انگلیسی Amido black 10B است. شکل ظاهری این ترکیب، قرمز تیره تا سیاه می­باشد.

 

خصوصیات

نام‌گذاری آیوپاک

دیگر نام‌ها

فرمول مولکولی

C22H14N6Na2O9S2

4-Amino-5-hydroxy-3-[(4-nitrophenyl)azo]-6- -(phenylazo)-2,7-Naphthalene disulfonic acid, disodium salt

Amidoschwarz
Naphthol blue black
Acid Black 1
Acidal Black 10B
Acidal Navy Blue 3BR
Naphthalene Black 10B (see talk page)
Buffalo Black NBR
C.I. 20470

جرم مولی

616.49 g mol−1

شکل ظاهری

Dark red to black

انحلال‌پذیری در آب

~ 30 g/l at 20 °C

 کاربرد آمیدو بلک در ارزیابی کیفیت ترکیبات شیر:

روش‌های آزمایشگاهی مرجع مورد استفاده در شیر، عموماً وقت گیر، پرزحمت و گران قیمت می‌باشند که به همین دلایل در بعضی مواقع چندان مناسب نیستند. با توجه به نیاز به روش‌های کم هزینه که در زمان کوتاه‌تری نتایج آن مشخص می‌شود، دستگاه‌ها و روش‌های خودکار آزمایش ابزاری به سرعت در دهه 1960 به تولید رسیدند. سیر تکاملی ابزارها و وسایل آزمایشگاهی مذکور و دستیابی صنایع شیر به وسایل مدرن و متنوع امروزی بسیار قابل توجه می‌باشد. به طوری‌که امروزه طیف وسیعی از وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی نیازهای اختصاصی صنعت شیر را بر طرف کرده و از آماده‌سازی نمونه در آزمایش‌های کوچک تا وسایل تمام خودکار در آزمون‌های انبوه را در اختیار این صنعت قرار داده است. به منظور برآورده ساختن نیازهای موجود در آزمایشگاه‌های صنایع شیر، آزمایش سریع نمونه‌های بسیار زیاد و کنترل فرایند خط تولید، دستگاه‌های ساده کدورت سنج Milko - Tester طراحی و تکمیل گردید.
اهمیت پروتئین شیر نیز موجب توسعه و ابداع گروه دیگری از وسایل به موازات وسایل مربوط به اندازه‌گیری چربی شد که اساس آن‌ها به روش اتصال رنگ استوار بود. رنگ‌های گوگردی (Sulphonated) به طور کمی در pH پائین با پروتئین واکنش داده و کمپلکس‌های غیر محلول رنگ - پروتئین ایجاد می‌کنند.
اساس این روش بر این استوار است که محلول استاندارد شده‌ای از رنگ آمیدوبلک، (Black -Amido)، بافری در 2/4 pH = مقدار مشخصی شیر اضافه می‌شود. کمپلکس رنگ - پروتئین حاصل توسط فیلتراسیون یا سانتریفوژ جدا شده و شدت رنگ محلول حاصل اندازه‌گیری می‌شود. شدت رنگ به روش اندازه‌گیری جذب نوری در طول موج 550-620 mmانجام می‌گردد، مقدار جذب به طور معکوس با مقدار پروتئین نمونه شیر ارتباط دارد.

 

فروش امیدو بلک ۱۰بی مرک قابل ارسال به تمامی نقاط کشور توسط شرکت مینا تجهیز آریا

آمیدوبلک 25 گرمی کد 101167 مرک آلمان

جهت استعلام قیمت مواد شیمیایی مرک با شماره زیر در تماس باشید

02166900058

نظر دادن