66900058 - 021

مقالات

 

شماره تلگرام : 09362048289

25 تیر

دی فنیل آمین یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی (C6H5)2NH است . این ترکیب مشتقی از آنیلین محسوب می شود که از یک اتصال آمینی به دو گروه فنیل تشکیل شده است . این ترکیب یک جامد بی رنگ است ولی نمونه های تجاری اغلب اوقات به دلیل نا خالصی های اکسیده شده زرد رنگ هستند . این ماده به خوبی در بسیاری از حلال های آلی متداول حل می شود و به شکل متوسطی در آب حلال است . از آن اساسا برای ویژگی های آنتی اکسیدانی که دارد استفاده می کنند .

 Diphenylamine

Chemical compound

Diphenylamine is an organic compound with the formula (C₆H₅)₂NH. The compound is a derivative of aniline, consisting of an amine bound to two phenyl groups. Wikipedia

Formula: C12H11N

Melting point: 53 °C

Molar mass: 169.23 g/mol

Density: 1.2 g/cm³

Boiling point: 302 °C

کاربرد های دی فنیل آمین

آنتی اکسیدان

این ماده به عنوان یک جلوگیری کننده ی آفتاب زدگی پوست سیب ها ( اسکالد سیب ) بعد یا پیش از برداشت آن ها استفاده می شود که بدین منظور باید سیب ها در آن خیسانده شوند . فعالیت ضد آفتاب زدگی این ماده در نتیجه ی خصوصیات آنتی اکسیدان آن است که پوست سیب را از محصولات اکسیداسیون آلفا – فارنسن در طول انبار کردن محافظت می کند . اسکالد ( یا اسکالد سیب ) یک آسیب فیزیکی است که باعث ایجاد لکه های قهوه ای بعد از خارج کردن میوه از محیط سرد انبار می شود .

عملکرد دی فنیل آمین آلکیل دار شده به عنوان آنتی اکسیدان ها در روغن ها برای استفاده در ماشین ها ثابت شده است که در آن تماس با غذا از نظر خارج نشده است .

مشتقات دی فنیل آمین ، نظیر مشتقات آلکیل دار شده ی حلقه ای دی فنیل آمین به عنوان آنتی اوزونانت ها در تولید محصولات لاستیکی به کار گرفته می شوند که نشان دهنده ی طبیعت آنتی اکسیدان مشتقات آنیلین است .

مشتقات دی فنیل آمین به عنوان قارچ کش به کار گرفته می شوند .از این ماده به عنوان تستی برای نیترات ها استفاده می شود .در آزمایش های حیوانی این ماده به صورت و به شکل کاملی بعد از خوردن جذب شد . در متابولیسم به ترکیبات سوفونیل و گلوکورونیل تبدیل شد و به صورت کامل از طریق ادرار از بدن خارج شد . میزان سمیت پوستی و دهانی حاد کم بود . دی فنیل آمین می تواند باعث آزردگی شدید برای چشم ها ، بر خلاف پوست ، شود . از نظر فنی امکان بررسی سمیت حاد این ماده از طریق استنشاق وجود ندارد .

 

دی فنیل آمین مرک

نام ماده : Diphenylamine

کد محصول مرک: 820528

اسم دوم: n-phenylamine

فرمول:   C12H11N

C A S NUMBER:      122-39-4

مولار: 169.23 g/mol

نقطه جوش:  302 °C

 

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی دی فنیل آمین مرک کد 820528 از کمپانی merck آلمان و نیز دی فنیل آمین سیگما آلدریچ

نظر دادن

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار وبسایت در ایمیل خود به صورت رایگان در خبرنامه ما عضو شوید