66900058 - 021

 

02 بهمن

مواد اولیه تولید لاستیک مشمول محدودیت واردات نمی‌شود

مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای اعلام کرد: واردات مواد اولیه مورد نیاز برای تولید لاستیک مانند روکش‌های لاستیک به صورت رول، مشمول محدودیت های دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست.

 

به گزارش عیارآنلاین،قرار بود بر پایه قوانین دفتر مقررات صادرات و واردات و همچنین دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، کالاهای ردیف ۴۰۱۱، ۴۰۱۲ و ۴۰۱۳ به ارایه گواهی فعالیت نمایندگی خارجی ملزم شوند.

بر پایه بخشنامه تازه مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران، این محدودیت شامل مواد اولیه مورد نیاز برای تولید لاستیک مانند روکش‌های لاستیک به‌ صورت رول نمی شود.

به گزارش ایرنا، سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌ای ثبت سفارش و ترخیص ۱۸ ردیف تعرفه ای را به ارایه گواهی فعالیت نمایندگی شرکت‌های خارجی مرکز اصناف و امور بازرگانان ایران منوط کرده بود.

به گزارش ایرنا از گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات غیرنفتی کشور در ۹ ماهه امسال با ۹٫۰۵ درصد افزایش در همسنجی با پارسال به ۳۱ میلیارد و ۵۹۳ میلیون دلار رسید.

همچنین واردات کشور در این مدت به ۳۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون دلار رسید که در همسنجی با پارسال ۴٫۳۸ درصد افزایش نشان می دهد و گویای آن است که تراز تجاری ایران در ۹ ماهه امسال همچنان مثبت بوده و عملکردی بهتر از آبان ماه داشته است.

 

منبع: ایرنا

نظر دادن